×

Czy konto musi być zweryfikowane, aby można było handlować?
Nie ma bezwzględnego wymogu weryfikacji konta po rejestracji, jeśli będziesz sprzedawał zasoby, a wypłaty nie przekroczą ustalonego limitu. Jeśli jednak chcesz zasilić swoje konto użytkownika, konto musi być zweryfikowane i nie jest to tylko nasz wymysł – taki wymóg wynika z przepisów prawa i jeśli znajdziesz gdzieś serwis, który nie wymagałby takiej weryfikacji, oznacza to, że wypłaty nie będą bezpieczne, a twoje środki mogą w każdej chwili zniknąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Dlatego też zachęcamy do weryfikacji konta, nawet jeśli wydaje ci się, że nie będzie to konieczne.


Czemu służy weryfikacja konta?

Kryptowaluty w założeniu są anonimowe i nie można ich wprost przypisać do żadnego użytkownika, jednak konta w serwisie internetowym – już tak. Wynika to z zapisów ustaw o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. My musimy się do tych zapisów dostosować, a ty musisz potwierdzić swoją tożsamość. Podstawowa weryfikacja wymaga tylko wykonania przelewu na nasz rachunek – nie interesuje nas kwota, jaką przekazujesz, tylko dane, które dzięki temu otrzymamy i dopiszemy do dobrze zabezpieczonej bazy danych po to, aby spełniać ustawowe wymogi bezpieczeństwa i przejrzystości.


Czy konto musi być zweryfikowane, aby można było handlować?
Nie ma bezwzględnego wymogu weryfikacji konta po rejestracji, jeśli będziesz sprzedawał zasoby, a wypłaty nie przekroczą ustalonego limitu. Jeśli jednak chcesz zasilić swoje konto użytkownika, konto musi być zweryfikowane i nie jest to tylko nasz wymysł – taki wymóg wynika z przepisów prawa i jeśli znajdziesz gdzieś serwis, który nie wymagałby takiej weryfikacji, oznacza to, że wypłaty nie będą bezpieczne, a twoje środki mogą w każdej chwili zniknąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Dlatego też zachęcamy do weryfikacji konta, nawet jeśli wydaje ci się, że nie będzie to konieczne.Czemu służy weryfikacja konta?

Kryptowaluty w założeniu są anonimowe i nie można ich wprost przypisać do żadnego użytkownika, jednak konta w serwisie internetowym – już tak. Wynika to z zapisów ustaw o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. My musimy się do tych zapisów dostosować, a ty musisz potwierdzić swoją tożsamość. Podstawowa weryfikacja wymaga tylko wykonania przelewu na nasz rachunek – nie interesuje nas kwota, jaką przekazujesz, tylko dane, które dzięki temu otrzymamy i dopiszemy do dobrze zabezpieczonej bazy danych po to, aby spełniać ustawowe wymogi bezpieczeństwa i przejrzystości.


Dlaczego mój przelew weryfikacyjny został odrzucony?

Aby możliwe było zweryfikowanie tożsamości nadawcy przelewu, konieczne jest spełnienie kilku warunków. Przelew musi być wykonany z prywatnego (a nie firmowego) konta, które ma tylko jednego właściciela. Nie może to być przelew wykonany przez pośrednika, a w tej klasie mieszczą się wszystkie przelewy ekspresowe dokonywane przez zewnętrzne serwisy. Nie są akceptowane także przelewy z kont SKOK-ów, kont małżeńskich, rachunków innego typu. Pamiętaj również o prawidłowym wypełnieniu pola tytułu przelewu. Jeśli masz konto od dawna, to może się zdarzyć, że nie zaktualizowałeś w banku pewnych danych, które już w nowym brzmieniu podałeś u nas w serwisie. Brak zgodności skutkuje odrzuceniem przelewu. Nie otworzysz konta również przelewem zagranicznym ani wpłatą na poczcie.


Po co ProCoinMarket prosi o skan dokumentów?

Ta, standardowa zresztą dla wszystkich giełd, procedura, jest wymagana przepisami prawa. Jako pośrednik i operator jesteśmy zobowiązani do weryfikowania danych osobowych naszych użytkowników. Nie wykorzystujemy, ani tym bardziej nie odsprzedajemy twoich danych, jednak razem z przelewem weryfikacyjnym i kodem aktywacyjnym pozwalają nam one ustalić, że jesteś tym, za kogo się podajesz, dzięki czemu możemy później wykonać wypłatę zgromadzonych przez ciebie środków.


Kiedy będę miał do dyspozycji wpłaconą kwotę?

Czas realizacji wpłat na platformę realizujemy w terminie do 3 dni roboczych, spowodowane jest to koniecznością zakupu z przelanych przez użytkownika środków kryptowaluty Bitcoin i przelanie jej (kryptowaluty Bitcoin) na saldo w platformie ProCoinMarket. Obrót kryptowalutami odbywa się tylko w parach Bitcoin/Kryptowaluta, Bitcoin jest tu kryptowalutą bazową, którą trzeba zakupić, aby wymieniać na inne kryptowaluty, nie ma możliwości zakupu innych kryptowalut za środki pieniężne, ProCoinMarket nie przetrzymuje też środków użytkowników w walutach PLN, EUR, USD czy innych.


Czym jest ProCoinMarket?

ProCoinMarket jest platformą wymiany kryptowalut. Możesz wyobrazić sobie nasz serwis jako kantor walut wirtualnych. Obsługujemy ponad 30 różnych kryptowalut, różniących się między sobą wartością, stabilnością, szybkością zmian i popularnością. Wpłacając klasyczną walutę albo kryptowaluty, bo wymianie wpłaconych środków na BTC (Bitcoin) uzyskujesz możliwość dowolnej konwersji między wszystkimi jednostkami z przeliczeniem w czasie rzeczywistym. Nie jesteśmy właścicielami danej waluty, tylko pośredniczymy w konwersji jednostek posiadanych przez użytkowników różnych sieci.


Ile kosztuje korzystanie z ProCoinMarket?

Nasza platforma ma najprostszy możliwy cennik, a stawki prowizji są całkowicie niezależne od tego, jakie waluty wymieniasz, w jakiej ilości i w jakim czasie. Prowizja ProCoinMarket dla makera (osoby umieszczającej nowe zamówienie) wynosi 0,25%, a dla takera (osoby korzystającej z umieszczonej wcześniej oferty) tylko 0,15%, co czyni ProCoinMarket prawdopodobnie najtańszą, a na pewno najbardziej przewidywalną platformą wymiany w sieci.


Jak mogę zlecić wypłatę?

Na ProCoinMarket możesz wymieniać kryptowaluty na złotówki, z uwagi na kwestie techniczne czas realizacji wypłaty może zając aż do 7 dni, z uwagi na fakt iż musimy wymienić zgromadzone kryptowaluty na Bitcoin i dopiero wtedy wymieniamy bitcoin na giełdach, skąd środki w PLN przelewane są na nasze konto i wtedy my przelewamy je na konto bankowe użytkownika, jednak procedura ta musi zapewniać odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa, dlatego po kliknięciu odpowiedniej opcji w serwisie, otrzymasz maila z potwierdzeniem.


Czy mogę anulować wypłatę?

Zlecenia wypłaty są przetwarzane automatycznie zgodnie z pewnym harmonogramem. Jeśli status zlecenia to „oczekujące", możesz cały czas anulować zlecenie wypłaty, nawet jeśli już ją zatwierdziłeś, klikając odnośnik w mailu. Jeśli jednak wypłata została już zlecona do realizacji, nie można takiego zlecenia wycofać.
Czy BitBex udostępnia aplikacje mobilne?Nie, ProCoinMarket nie ma aplikacji mobilnych, które zresztą ze względu na politykę iStore i Google Play nie mogłyby zostać umieszczone w sklepach, ale strona internetowa serwisu została napisana w taki sposób, aby możliwe było otwarcie jej praktycznie na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu: PC, Apple, Blackberry, Android, Windows Phone, a także inne systemy – wszystkie są wspierane na każdym kroku.


Jak działa wymian kryptowalut?
ProCoinMarket nie posiada swoich portfeli, z których dokonywane byłyby transakcje. Stworzyliśmy platformę, która pozwala na zawieranie transakcji między użytkownikami – sprzedajesz i kupujesz kryptowaluty od innych użytkowników, płacąc serwisowi z góry ustaloną prowizję. Masz pełną swobodę w decydowaniu o tym, jaki kurs wymiany cię interesuje i kiedy chcesz dokonać transakcji, chociaż żeby ułatwić ci podejmowanie decyzji, zaimplementowaliśmy w systemie kilka mechanizmów z podpowiedziami. Nie musisz z nich jednak korzystać.


Czym jest depozyt zabezpieczający?
Depozyt zabezpieczający to środki, które stanowią gwarancję wypłacalności. Kiedy bowiem złożysz dyspozycję, a kurs zmieni się na twoją niekorzyść, musisz być w stanie pokryć wartość środków, które de facto pożyczasz na otwarcie transakcji. Pewnie słyszałeś, że przy handlu kryptowalutą można stracić więcej, niż się zainwestowało – to niezbyt precyzyjne określenie dotyczy właśnie sytuacji, w której konieczne jest uruchomienie depozytu zabezpieczającego. Jego utrzymanie jest obligatoryjne, natomiast możesz samodzielnie zdecydować o zwiększeniu jego wysokości w stosunku do podstawowego poziomu. Depozyt zabezpieczający to nadal twoje środki, które, po zamknięciu blokującej je pozycji z dowolnym wynikiem, będziesz mógł wykorzystać zgodnie z własną decyzją.


Czym jest Bitcoin i inne kryptowaluty?

Kryptowaluty, spośród których najpopularniejszą jest Bitcoin, są dobrem elektronicznym, którego wartość jest zmienna i zależna od wielu czynników. Ich ilość jest znana, natomiast nieznana jest tożsamość posiadaczy kryptowalut, gdyż każdy z nich jest reprezentowany przez losowy numer portfela. Generalnie nie w portfelu nie znajduje się określona ilość kryptowaluty, a jedynie historia transakcji dokonanych na danym numerze. Oczywiście analizując tę historię, można łatwo odczytać stan bieżący, jednak taki charakter, jak również niezależność od rządów i banków, sprawia, że Bitcoin uznawany jest za przyszłościowy środek płatniczy, a także za instrument ryzykownych inwestycji.


Jak przewidywać kurs kryptowalut?

Nie istnieje żaden absolutnie pewny sposób przewidzenia zmian kursu którejkolwiek z kryptowalut. To samo zresztą dotyczy walut tradycyjnych, ale tutaj działają nieco inne mechanizmy regulacji cen. Przede wszystkim Bitcoin i inne waluty generalnie mogą być dostępne tylko w określonej, ograniczone ilości, której nigdy nie da się zwiększyć. Poza tym działa oczywiście prawo popytu i podaży, a na jego siłę działa np. stosunek banków do walut wirtualnych, poziom ich akceptacji jako środka płatniczego i kilka innych ważnych czynników.


Jak zarabiać na wymianie kryptowalut?

Najprostszym sposobem jest wyczekanie odpowiedniego momentu. Istnieje szereg poradników i instrukcji, jak rozpoznać właściwy punkt na wykresach, kiedy wymiany będą najbardziej opłacalne, jednak i tak potrzeba sporo szczęścia. Aby zwiększyć rentowność korzystania z Bitcoinów, można używać ich jako środka płatniczego, można odbierać płatności w tej walucie, można też korzystać z różnego rodzaju programów partnerskich z wypłatami w kryptowalucie. Bardziej zaawansowani inwestorzy tworzą dość skomplikowane łańcuchy wymian jednych walut na inne, by finalnie zwiększyć stopę zwrotu z inwestycji.


Jak zamknąć konto na ProCoinMarket?

Dla większego bezpieczeństwa link do usuwania konta nie jest dostępny bezpośrednio w systemie. Jeśli chcesz zrezygnować z korzystania ProCoinMarket, musisz przesłać nam e-mail z odpowiednim żądaniem. Wiadomość powinna być wysłana z konta, którego użyłeś w czasie rejestracji i być podpisana twoją nazwą użytkownika. W uzasadnionych przypadkach nasi konsultanci poproszą o dodatkowe potwierdzenie dyspozycji. Przed zamknięciem konta upewnij się, że wypłaciłeś swoje środki.Jakie ryzyko wiąże się z transakcjami na giełdzie kryptowalut?
Proszę pamiętać, że inwestowanie w kryptowaluty, tokeny czy akcje może być źródłem zarobku, ale też straty! Kryptowaluty, „waluty" wirtualne, „waluty" cyfrowe nie są „pieniądzem elektronicznym" w rozumieniu prawa.To cyfrowa reprezentacja umownej wśród jej użytkowników wartości, która nie jest emitowana i gwarantowana przez żaden bank centralny na świecie (np. polski złoty emituje Narodowy Bank Polski).

„Waluta" wirtualna jest używana jako imitacja pieniądza, jeśli dwie strony transakcji tak między sobą uzgodnią. Jednak nie jest to waluta (tak jak np. złoty). Poprawnym określeniem jest „waluta" wirtualna, pseudowaluta, nibywaluta, kryptowaluta. W większości przypadków nie wiadomo, kto stoi za daną „walutą" wirtualną, ponieważ działa ona według komputerowego programu, algorytmu.Zgodnie z definicją zaproponowaną przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego, „waluty" wirtualne są cyfrową reprezentacją wartości, nieemitowaną przez bank centralny ani organ publiczny, niekoniecznie powiązaną z walutą określonego kraju, lecz uznawaną przez osoby fizyczne i prawne za środek płatniczy. Mogą one być przenoszone, przechowywane albo podlegać handlowi elektronicznemu.Wszystkie transakcje są jawne, ale anonimowe, co oznacza możliwość prześledzenia zmian w każdym portfelu, ale już nie przypisanie go do konkretnej osoby. Pod tym względem Bitcoin, Litecoin czy Dogecoin zostawiają daleko w tyle wszystkie waluty tradycyjne. Pamiętaj jednak, że w związku z tym portfelem może posługiwać się każdy, kto zna jego dane, dlatego należy używać cold walletów – portfeli niepodłączonych na stałe do sieci. Po drugie, transakcje nie mogą być w żaden sposób cofnięte, więc należy sprawdzić dane odbiorcy. Po trzecie wreszcie – największe ryzyko zawsze wiąże się ze zmianami kursu. Nie ma możliwości jego przewidzenia, a z wymianą kryptowalut zawsze wiąże się ryzyko.REJESTRACJA

Zarejestruj się i zarabiaj z giełdą bitcoin ProCoinMarket

Kliknij, aby zalogować się do Panelu inwestora. Kupuj, sprzedawaj na giełdzie Bitcoin ProCoinMarket

Nie masz jeszcze konta? Skorzystaj z formularza rejestracji i zacznij zarabiać razem z giełdą kryptowalut ProCoinMarket

WSZYSTKIE POŁĄCZENIA
NA GIEŁDZIE
KRYPTOWALUT ProCoinMarket
SĄ SZYFROWANE SSL


Pomimo wszelkich działań przykładanych przez giełdę kryptowalut ProCoinMarket do bezpieczeństwa całej platformy, jesteśmy zmuszeni poinformować, że inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z wieloma rodzajami ryzyka, których użytkownicy powinni być świadomi, zanim zdecydują się zainwestować swoje oszczędności na giełdzie kryptowalut. Inwestując narażasz się na ryzyko związane z możliwością utraty wirtualnych środków (np. Bitcoin-ów), gdyż „Waluty" wirtualne" (kryptowaluty) mogą być przedmiotem kradzieży, np. w wyniku cyberataku na podmiot zarządzający giełdą kryptowalut lub na komputer użytkownika. Odzyskanie środków z giełdy kryptowalut przez użytkowników może być w takiej sytuacji niemożliwe. Środki utrzymywane w kryptowalutach nie są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, gdyż nie są one depozytami bankowymi. Całą treść informacji o ryzyku znajdziesz tutaj